27 Ekim 2010 Çarşamba

Nachtmystium - Addicts: Black Meddle Part II

    Son on yıl içerisinde türler ve tarzlar resmen birbirine girdi ve tarif edilemez hale geldi desem yeridir. Müzik öyle bir hal aldı ki; insan ne dinlediğini, dinleyeceğini şaşırır durumda geldi artık. Kategorize etmek son derece zorlaştı. 2000'den sonra bence yaşanan bu devrim sonucu, inanılmaz müzik türlei ve gruplar ortaya çıktı. 

   Bu sefer bahsedeceğim grup da; bunlardan biri aslında. Black metal, psychedelic, space rock, experimental, doom, heavy metal vs.

 Nachtmystium, temel olarak black metali eksenine yerleştiren ve bu doğrultuda ilerleyen; içinde psychedelic öğeler de barındıran, deneysel bir müzik grubu. Dinlediğim albüm Addicts: Black Meddle Part II son yıllarda karşıma çıkan, en orijinal fikirli ve en iyi albüm. Tamamıyla özenilerek üzerinde durulmuş, türlerin ve tarzların birbirine girdiği, adlandırmakta zorlandığım, müzikalite açısından mükemmel bulduğum, her bir parçası muazzam olan bir albümden bahsediyorum. Her albümünde, çıtayı bir üst seviyeye taşıyabilen nadide gruplardan biri Nachtmystium...

   Albümde acıyı, aynı zamanda nefreti, bir taraftan da karmaşık duyguları hissettim. Dinlerken çeşitli düşüncelere dalmamak, değişik de olsa biraz duygusallaşmamak, öfke duymamak, hesaplaşma isteği hissetmemek, derinlere gitmemek elde değil...

    Black metal atmosferinde, tamamen deneysel bir üslupla gerçekleştirilmiş; progressive ve electronic efektlerin de yer aldığı, tarz olarak psychedelic türün ağırlık bastığı müthiş bir albüm. Deneysel, black metal, rock ve metal dinleyen herkesin dinlemesi gerektiğini düşündüğüm albümü, mutlaka dinleyin!

Posted via email from urufixx's posterous

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails