14 Mayıs 2011 Cumartesi

Sparzanza - Folie à Cinq
Rock müzik İsveç'te çok seviliyor, bu kesin... Sludge, doom, stoner, heavy metal, hard rock gibi türler ağırlıkta olmak üzere rock müziğin türlerini güzel icra eden bir çok grup mevcut. Sparzanza stoner rock tarzında müzik üreten bir topluluk... Son albümüyle birlikte modern rock/metalin ağırlıkta olduğu; geniş kitlelere hitap eden bir albüm yayınlayan grup, stoner rock' a getirdiği yorumla, modern rock çevrelerinden de olumlu eleştiriler almasını beklediğim bir çalışmaya imza atmıştı. Albüm çıkalı bir kaç geçmesine rağmen ben etkisinden kurtulamadım ve bu nedenle burada paylaşmak istedim.

Birbirinden akıcı, güçlü 11 şarkıdan oluşan albümdeki tüm parçalar deyim yerindeyse 'hit' özelliğini taşıyor. 37 dakikaya yakın çalışmayı dinlerken sıkılmak neredeyse imkansız. Modern metal altyapısının üzerine stoner ve güçlü yapısıyla dikkat çeken hard rock müziğin kombine edilmiş hali de diyebiliriz. İsveç'li grup bence zoru başarmış; geleneksel stoner rock severler ile modern rock/metal, stoner/hard rock dinleyicilerinin beğenisini kazanacağı bir prodüksiyonla yeni bir türe de ön ayak olmuşlar... Üzerinde uzun süre düşünülmüş, Universal Music'in de desteğiyle son derece sert ve güçlü Folie à Cinq adlı albüm ortaya çıkmış. Bu gidişle grup yakında Mustasch'dan sonra ülkenin en sıkı stoner/hard rock gruplarından biri olacaktır. Dünyaya açılmaları da an meselesi.

Albümün dördüncü parçası Follow Me ve video klibi burada. İyi dinlemeler.Sparzanza benzeri diğer sanatçıları Myspace Müzik 'de bulun


http://www.sparzanza.com/

http://www.metal-archives.com/bands/Sparzanza/5625

http://www.myspace.com/sparzanza

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails