29 Aralık 2015 Salı

2015'in Dinlenesi Albümleri Vol. I

Çoğu kişi için de kötü bir yıl bitiyor... İlk kez bu listeyi hazırlamak bile gelmedi içimden, blog sayfama eskisi kadar ilgi de göstermiyorum haliyle. Yine de adet yerini bulsun sevgili dostlarım. Yılın dinlenesi bazı albümlerini burada paylaşmaya çalışacağım. Herkese şimdiden iyi dinlemeler.


 Sabbath Assembly- Sabbath Assembly
Doom, doom rock, occult rock'ın sıkı temsilcisi Sabbath Assembly, bu sene iddialı bir albümle karşımıza çıktı.


Carter Tutti Void - f (x) Garip bir yerde uyanıyorsun, tanımadığın kişiler uyuyor ve sen nerede olduğunu çözmeye çalışıyorsun. Yaptığın ilk şeyse, masanın üstünde kalan son sigarayı yakmak oluyor. Monolord - Vaenir
RidingEasy Records, İsveçli bu gruba albüm çıkararak doom müzik piyasasına büyük katkı sağlamıştı. RidingEasy Rceord'un diğer gruplarını da beğeniyorum; fakat ben Monolord'u tek geçiyorum. Monolord da, bu sene inanılmaz bir albüme imza attı. Gerçek doom metal arayanlar için ;)


 Dark Buddha Rising - Inversum
Inversum adlı albümlerini Neurot Records'tan çıkaran grup, occult rock, doom metal, stoner, psychedelic rock, space rock müziği güzel harmanlayan bir topluluk. Plak şirketi farkı daha da ön plana çıkmış bu çalışmayla; taviz vermeyen, kendine has, iki uzun parçadan oluşan, dinlenesi, hatta muazzam bir albüm.

 Pentagram - Curios Volume
Fazla söze gerek var mı, doom metalin, heavy metalin kralları inatla albüm yapmaya devam ediyor ve bunu çok iyi başarıyorlar. Favori parçam: Misunderstood 2016 Ocak'ın ilk haftasına kadar devam ederiz umarım. Bilerek fazla yazı yazmadım. Diğer listelerde hiç yazı bile olmayabilir. Herkese iyi dinlemeler. Müzikle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails