13 Şubat 2009 Cuma

RORCAL


Rotamızı İsviçre'ye çeviriyoruz..RORCAL 2006 dan beri aktif olan yeni bir grup..Tarzları oldukça yenilikçi diyebiliriz..Bildiğiniz hard-core müziğin hafif ambient deneysel havada artı doom olarak düşünün..Yani düşük tempoda ilerleyen bir müzik diyebilirim..Sludge-post metal-doom hardcore türleriyle rahatlıkla grubu etiketleyebiliriz...

Benim için öncelikle müzikte ruh çok önemlidir..Bana hissettirdiği düşünceler,kasmadan ve içlerinden gelerek yaptıklarını anladığım grupları beğenir,sever ve dinlerim..O yüzden son yıllarda eski bazı metal gruplarınının albümlerini sevemedim ve dinlemiyorum..Çünkü bir yerde tıkanıyorlar,üretemiyorlar..

RORCAL'ın 4 albümü var..Bunlardan biri 5 parçalık 29:24 süreyle The way we are, the way we were, the way we will be E.P. si..Bir diğer E.P. leri ise Monochrome adlı 35 dakika süren tek parçalık bir albüm..

Gene İsviçreli KEHLVIN ile birlikte çıkardıkları Ascension isimli yine tek parçalık 28 dakikayı aşan bir albümleri var..Diyeceksiniz ki,bu adamlar e.p.lerinde bile süreyi bu kadar uzun tutuyorlarsa tek parçadan oluşan mini bir albüm bile 30 dakika vs. ise..Bunların uzun çalarları ne kadar sürer???

Haklısınız...Şimdilik tek L.P. çalışmaları olan Myrra Mordvynn Marayaa'da 9 parçadan oluşup tam bir saat on dört dakika sürüyor..Oldukça başarılı çalışmalara imza atmışlar..Lastfm üzerinden bakıldığında şimdilik pek de hakkını bulmuş bir grup değil tabii.Myspace üzerinden daha popülerler ve daha çok biliniyorlar..Herkesin lastfm'i yok tabii..

Tekrar söylemekte fayda var.Sludge,doom,hardcore seviyorsanız bu türlerin güzel bir karışımını merak ediyor,ruhu olan kaliteli,duygularını dinleyiciye hissettiren bir grup denemek istiyorsanız tam doğru yerdesiniz..

İşin güzel taraflarından biride;grubun lastfm üzerinden bütün parçalarını tam dinlenebilir olarak yayımlaması...Ayrıca The way we are, the way we were, the way we will be isimli E.P. çalışmaları tamamen ücretsiz olarak lastfm den edinebilir..Hepsinin linklerini aşağıya ekleyeceğim..Bence bu grubu dinleyin ve destek verin..Çünkü gerçekten hakediyorlar..RORCAL ile kalın!!!Şerefe:))
The way we are, the way we were, the way we will be E.P.sini ücretsiz edinmek için:
http://www.lastfm.com.tr/music/Rorcal/The+way+we+are,+the+way+we+were,+the+way+we+will+be

Rorcal & Kehlvin - Ascension
http://www.lastfm.com.tr/music/Rorcal/Rorcal%2B%2526%2BKehlvin%2B-%2BAscension

RORCAL MONOCHROME
http://www.lastfm.com.tr/music/Rorcal/Monochrome

Myrra Mordvynn Marayaa albümünü dinlemek içinse:
http://www.lastfm.com.tr/music/Rorcal/Myrra+Mordvynn+Marayaa
Official lastfm sayfası:
http://www.lastfm.com.tr/music/Rorcal

Myspace sayfaları ise:

www.myspace.com/doomrorcaldoom

RORCAL DICK MORENTE

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails