5 Mart 2008 Çarşamba

L.A. Blues Authority Volume II: Glenn Hughes - Blues

Glenn Hughes'ı tanıyanlar nasıl bir müzisyen olduğunu iyi bilir.Tanımayanlar için,Deep Purple(bass- geri vokal) ve Black Sabbath(1986 sevent star-vokal)'da,Tony Iommi ile çıkardıkları iki proje albüm,çeşitli gruplarla ortak çalışmalar,Hughes Turner Project ve kendi solo albümlerinden hatırlayabilirsiniz...Ultra yetenekli bu müzisyeni canlı da izlemiş birisi olarak,1992 tarihli BLUES albümünden bahsetmek istiyorum..
Hemen hemen her albümünde hissedilen hard rock,funk ve blues etkilerinde bu kez isminden de anlaşılacağı gibi Blues yönü ağır basan çok önemli müzisyenlerle birlikte kotarılmış bir albümden bahsediyorum..Süre 01:04 dakika süren ama hiç sıkmayan,oldukça kaliteli bu albümde bazı konuk sanatçılar da bulunmakata..
Bir kaç tanesi:Craig Erickson,Mick Mars,Richie Kotzen,John Norum vb. gibi çok iyi müzisyenlerle çalışılmış..Blues seviyorsanız,Glenn Hughes seviyorsanız funk ımsı hard rock kokan kaliteli bir blues albümü dinlemek istiyorsanız doğru noktadasınız demektir..Hemen edinin ve dinleyin derim ben..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails